Hus
i Limoux (11300) - Ref. 666V7076M
Hus i Limoux
11,
Hus med 4 soverom
på 190 m²
€449 000
Mellom Canal du Midi, Carcassonne og Pyrenéene - mellom Andorra og Middelhavet
Praktfull solgul villa på vestsiden av Limoux med nydelig utsikt over dalen og til fjellene er nå til salgs. Huset ble oppført i 2009 i en omregulert vinmark med tomt på 1580 m2. Huset har en praktisk entré. Et oppholdsrom med kjøkken og stue i åpen løsning med en stilig moderne Scan peisovn. 5 doble dører leder fra det store oppholdsrommet og kjøkkenet ut til terrassen som omgir huset på tre sider hvor pergola, bueganger og elektriske markiser gir gode sitteplasser. På denne etasjen er det også et toalett med håndvask i tillegg til et praktisk kott. I første etasje er det, med egen inngang, et stort, praktisk rom med god hylleplass, varmtvannsbeholder på 300 liter fra 2022, utslagsvask og ekstra kjøleskap.
En flott trapp med integrerte vindusfliser leder opp til de 4 romslige soverommene, 2 bad (hvorav ett med wc) og 1 separat wc.
Varme: Panelovner, varmepumpe/aircondition og peisovn.
Frittstående garasje med plass til 1 bil i tillegg til 2 parkeringsplasser.
Huset er oppført av sine norske eiere som har benyttet det som feriebolig for familien. Et praktfullt meget godt vedlikeholdt saltvanns svømmebasseng på 12x6 m, som ble renovert med nytt belegg i 2024, er omgitt av en lekker flislagt terrasse og er en pryd for eiendommen.
Hagen med sine sypresser og oliventrær rommer en boulebane og er vakkert beplantet med vekster som tåler sol og varme. Nytt avløpsanlegg blir installert før overdragelsen. Regnvann fra huset og garasjen samles i en nedgravd sisterne med opplegg til vanning av hagen. Eiendommen er inngjerdet.
Kontakt Helen Dahl Benatia for ytterligere informasjon tel: +47 4084 2449 eller + 336 5209 2559
Det er 15 minutters gange til hjertet av den sjarmerende landsbyen Limoux som ligger i Aude-dalen og er inngang til Pyrenéenes østlige del. Carcassonne med sin flotte golfbane og sin berømte, levende attraksjon La Cité er bare 25 km unna. Limoux har en rik historie tilbake til romertiden og katarenes tid. Byen er kjent for sitt karneval som opprettholder en 400 år lang tradisjon og er verdens lengstvarende. Limoux er omgitt av høykvalitets vinområder og er selv kjent for sine musserende viner, Crémant de Limoux og historiske Blanquette de Limoux. Byen har mange restauranter og kaféer og et koselig torg. Byen er i utvikling og har et levende lokalsamfunn med markeder og festivaler. Den er omgitt av pittoreske landsbyer i et vakkert landskap som er et spennende område for opplevelser og utforskning med vandringer, sykkelturer og utflukter med bil.
Adkomst og avstander:
D 118 fra Carcassonne, 25 km.
Avstander med bil: Andorra 130 km, Barcelona 330 km, Bordeaux 340 km og San Sebastian 400 km. Middelhavet nås på en time.
Flyplass i Toulouse (Blagnac): 110 km.
Ryanair flyr til Carcassonne
Mer detaljer
- Tomtestørrelse: 1580 m²
- Byggår: 2009
- Hoved himmelretning: sør
- Utsikt: fjerne
- Kjøkken: Innredet
- Varmt vann: elektrisk
- Varme: varmepumpe
- Innvendig stand: meget god
- Ekstern tilstand: god
- 4 soverom
- 1 terrasse
- 2 bad
- 3 toalett
- 1 garasje
- 2 parkeringsplasser
Stikkord
- svømmebasseng
- stille og rolig
- klimaanlegg
- butikker i gangavstand
- vinduer med dobbellagsglass
- alarm
- peis
- Aucun vis à vis






























